Tërmet i fortë në veri të vendit, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë regjistruar para pak çastesh në veri të vendit. Mësohet se një tërmet i shkallës 4.7 rihter ka goditur Koplikun në Malësinë e Madhe. Por për shkak të thellësisë dhe shkallës, ky tërmet është ndjerë edhe në qytete të tjera dhe Tiranë.