Tërmet me magnitudë 5.4 Rihter në këtë shtet, ka të vdèkur

KINA
Një tërmet i shkallës 5.4 Rihter ka tro nditur Kinën. Dy vik tima janë shënuar nga tërmeti dhe 3 të plagos ur

Po ashtu tërmet ka shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale në provincën Sichuan në jugperëndim të Kinës.