Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndjehen në Prizren dhe Dragash

Një tërmet me magnitudë 2.4 e ka goditur mëngjesin e sotëm Shqipërinë, shkruan Gazeta Express.

Sipas EMSC-së, tërmeti u regjistrua në territorin e Shqipërisë, teksa dridhjen janë ndjerë edhe në Prizren dhe Dragash në Kosovë. Express/