Tërmeti i fuqishëm godet dy shtete përnjëherësh, deri tani raportohen 100 të…

foto ilustruese

Një tërmet i fuqishëm i forcës 7.1 të shkallës richter ka tronditur para disa minutash Perunë duke shkaktuar panik tek banorët.

Tërmeti ka rënë në kufi me Brazilin dhe nga të dhënat e para raportohet për disa banesa të shembura.

Nga të dhënat e para mësohet se janë pla gosur rreth 100 persona, ndërsa nuk ka ende informacion nëse ka ose jo vi ktima.