Tërm.eti i fuqishëm në Haiti – pamjet e . në rrjetet so.iale tregojnë dëmet e rënda materiale

Një tërmet me magnitudë 7.0 goditi brigjet e Haitit të shtunën, tha Shërbimi Gjeologjik Amerikan.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, epiqendra e tërmetit ishte 12 kilometra në verilindje të Saint-Louis du Sud.

Njerëzit në kryeqytetin e Port-au-Prince i kanë ndjerë lëkundjet dhe shumë njerëz dolën në rrugë nga frika.

Pamjet të shpërndara gjerësisht në rrjetet sociale tregojnë dëmet të cilat u shkaktuan nga lëkundjet