Tërmeti i fuqishëm tròndít Greqinë/ Shemben shtëpi, ka persona të bllokuar nën rrënoja

Një tërmet i fortë ka tr onditur mëngjesin e sotëm Greqinë. Një termet 5.8 ballë i shkallës righter ka go ditur Kretën, zonën e Arkalochorit

Mediat greke bëjnë me dije se disa shtëpi janë shembur dhe se raportohet se ka persona nën rrënoja.

Forca të shumta janë nisur drejt Arkalochorit për ‘tu ardhur në ndihmë qytetarëve që kanë mbetur të bllokuar.