TETOVE / Pamje dramatike të zjarrit, nga kamerat e sigurisë

Pamjet dramatike të zjarrit që shkrumboi spitalin modular të Tetovës janë përhapur sot në rrjetet sociale.

Nga pamjet filmike të dala nga një kamerë sigurie shihet pjesa e përparme e spitalit modular, vërehen tre momentet më dramatike, ajo e shkëndijës së parë dhe nisjes së tymit në qoshen e spitalit modular, si duket, në afërsi të derës, dhe largimi i një personi me karrocë invalidësh.

Zjarri famëkeq, e përsëritim, i mori jetën 14 personave, duke i lënë të shkrumbuar brenda mureve të spitalit modular, i cili u përpi lehtë nga flakët.