Tragjedi/ Po ktheheshin në Tiranë, konfirmohen 5 persona të pajetë: Vështirësi në nxjerrjen e trupave

“BalkanWeb” shkruan se janë konfirmuar pesë vik tima nga aks id enti tragjik, ku shkak mendohet se ka qenë shpejtësia dhe rruga e lagur nga reshjet e rëna këtë pasdite.

Gazetarja Metaj sjell në redaksinë e “BalkanWeb” edhe pamje nga vendngjarja, ndërsa thekson se ka qenë një furgon i linjës Tiranë-Sarandë, që ka dalë nga rruga dhe ka rënë në greminë.

Siç raporton gazetarja, është e vështirë nxjerrja e vikt imave dhe pasagjerëve të tjerë të bllokuar, pasi mjeti është i përmbysur.