Tragjedia në Himarë/ Orgesa Zaimi nga bregdeti grek: Nuk ka asnjë mjet lundrues

Këngëtarja Orgesa Zaimi ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Himarë, ku një 7-vjeçare mbeti e vdekur pasi u godit nga skafi me drejtues Arjan Tasen.

Orgesa i shpreh ngushëllimin familjarëve të vogëlushes që iu prenë ëndrrat dhe shkruan se nuk është e sigurtë për sigurinë e fëmijëve të saj në vendin tonë. Ndër të tjera ajo tregon se ndodhet me pushime në Greqi dhe ka vizituar 7 plazhe të ndryshme ku thekson se në asnjërin prej tyre nuk pa asnjë mjet lundrues tu afrohej.

“Jam thellesisht e tmerrua jo vetëm si nënë e dy fëmijëve por edhe si qytetare apo fshatare e këtij vendi me ngjarjen në Potam ku humbi jetën një fëmijë 5 vjeçar! Fëmijët duan të lahen, të argëtohen, të lidhen me detin, të meditojnë, të kënaqen edhe vetëm pa ne tek koka! Por…

Por ja që sjemi të sigurtë për sigurinë e tyre!