U përplas me kamionin, aksidenti i rëndë i merr jetën 34 vjeçarit shqiptar në Itali (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Një shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti të rëndë në rrugën Palermo- Mesina, pranë Castelbuono.

Viktima është 34-vjeçari Ilsjan Demko, i cili banonte në Siracusa.Sipas medieve italiane, i riu u përplas me një kamion.

Ai udhëtonte me një shpejtësi shumë të lartë dhe si pasojë e përplasjes, Demko ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.