“U prehsh në paqe o Ramiz Mici me gjithë familje”/ Vëllai i Jetlirës: Pa t’i hek 4 pjestarë, s’shkoj tek varri!

Një 37-vjeçare u ma sakrua me thikë nga bashkëjetuesi i saj mëngjesin e së shtunës në Elbasan. Ramis Mici, goditi disa herë me thikë Jetlira Elezin, e cila humbi jetën në shtëpinë e marrë me qira.

Pas vrásjes, Ramis Mici u arratis dhe policia ende nuk e ka gjetur.

Pronarët e banesës ishin të parët që gjetën gruan e pajetë në mes të dhomës. Sipas pronarit Xhafer Zdrava, dhoma e gjumit ishte e mbushur me gják, ndërsa 37-vjeçarja ishte gjetur e vdekur në afërsi të dhomës së ndenjës.

Sot familja e Jetlirës ka hapur dyert e mortit, por në shtëpinë e saj po flitet për hak marrje. Është pikërisht vëllai i Jetlirës, i cili ka kë rcënuar sot në rrjetet sociale. Ai është zotuar se do të vr asë Ramisin, por edhe familjen e tij.

Në një postim në Facebook, ai shkruan: