U qëllua me armë gjatë një fushate elektorale, ndërron jetë ish-kryeministri japonez

Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka ndërruar jete pasi u qëllua gjatë një takimi ne fushate zgjedhore në prefekturën Nara në Japoninë qendrore.

Këtë e ka bërë të ditur televizioni publik Kyodo.news.

Abe u rrëzua përtokë teksa mbante një fjalim dhe u transportua menjëherë në spital.

vijon…