“Ujku i Shijakut”: Do behëm Ministër Turizmi. Dua ballafaqim me Ramën, Veliaj mos t’më dali para, është…

Eduart Trimi, i njohur ndryshe si “Ujku Shijakut” ka qenë një tjetër i ftuar në puntatën e radhës të “Expuls” nga Ronaldo Sharka më RTV Ora

Ftesa në program ishte kërkuar me ngulm nga vetë Ujku duke qenë se kishte shumë revolta. Ai nuk kurseu kritikat për Veliajn duke e quajtur atë tradhtar kombi, madje duke e kërcënuar që të mos i dalë përpara.

Ujku tha se shqiptarët po vdesin për bukë ndaj ai kërkon postin në krye të Ministrisë së Turizmi dhe Mjedisit, për t’i rikthyer shpresën shqiptarëve.

Sa për Ramën, ai tha se kërkon ballafaqim në interviste duke i thënë të parit të vendit, që respektin e Ujkut, Rama mos ta marr për dobësi.