Vijojnë përmbytjet katastrofike në Evropë, uji merr me vete çfarë të dalë përpara (VIDEO)

Reshje të dendura shiu kanë përshkruar Spanjën këto ditë, duke shkaktuar përmbytje në disa qytete

Në vetëm gjysmë ore, reshjet e shiut kanë shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje në Alcanar. Në pamjet e publikuar në rrjetet sociale, shihet se si uji vërshon nëpër rrugica, ndërsa makina të tëra mbeten të bllokuara.

Deri më tani nuk ka raportime për vi kti ma, ndërsa autoritetet kanë kërkuar nga banorët që të mos dalin në rrugë dhe të qëndrojnë në shtëpi deri në përmirësimin e situatës.