Vini dorën në zemër shqiptarë! 24-vjeçarja shqiptare në gjendje të rëndë për jetën, mjekët kanë shpëtuar vetëm fëmijën

Familja Kaba, kërkon ndihmë për vajzën 24 vjeçare e cila ndodhet e shtruar në Spitalin Infektiv pasi është prekur nga Covid-19. Mjekët janë detyruar të bëjnë lindje të parakohshme për shkak se e reja ishte shtatzënë.

Fatmirësisht foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore, por vetë nëna e saj Xheni Kaba, ndodhet në in tubim dhe shëndeti i saj po përkeqësohet. Familja ap elon për këdo që ka mundësi që të dhurojë sado pak pasi 24 vjeçarja duhet të dërgohet për mjekim në Turqi. Për këtë, nevojiten 40,000 euro.

Njoftimi i familjes Kaba:

Xheni Kaba, 24 vjec, rezultoi pozitive me COVID-19 ne fundin e muajit Gusht. Gjendja u perkeqsua duke perfunduar ne shtrimin e familjares sone ne Spitalin Infektiv. Ajo priste gjithashtu nje femije ndaj mjeket moren vendimin per te kryer nje lindje te parakohshme.

Bashke me gezimin se foshnja ishte shendoshe e mire ndanim dhe trishtimin se gjendja e Xhenit vijonte te perkeqsohej. Ajo ndodhet tashme ne intubim ne nje gjendje teper te rende qe kerkon nje trajtim me te mire ne Turqi. Kerkohet nje vlere rreth 40,000 € por do te ishim mirenjohes per kedo qe mundet te na ndihmoj me cfaredolloj shume parash qe ka mundesi.

Advertisements

Emertimi i llogarise: Dafina Kaba

Emri i bankes: BKT

IBAN: AL1420511258774772CLIDCLALLA

Swift Kodi: NCBAALTX