Vjehrra e ndau nga i fejuari, PËRL0T me historinë vajza: Merrte lek nga kuleta, ja cfare me hodhi në supë

Prindërit përpiqen të bëjnë gjithçka, që është e mundur për të mbr ojtur fëmijët e tyre, por ndonjëherë duke përfundojnë duke i lënd uar madje dhe duke u bërë keq atyre dhe personave, që kanë pranë.

Pershendetje.

Shoku im i ngushte da shurohet me mua dhe me trego per ndjenjat e tij, me thot edhe qe prinderit e tij i kan then qe te me rrij larg sepse do ja gjejn ato nusen. Pas disa javesh u li dhem sebashku dhe ai me garantoi qe familja nuk do bente asgje qe te na ndan te. Ishte gjithcka perfekte, si neper perralla. Da shuria shtohej gjithmon e me shume. Deri kur lidhja behet publike. Prinderit i bejn larjen e trurit. (Ne fund del qe ai nje tru nuk e ka) I thon qe une duhet te mar kokra kunder shtatzanise, qe nuk duhet te me thot te verteten se ku po shko dhe me ke eshte, nuk duhet te mbaj tel nde zur kur del etj. Kur ishte vetem me mamane (nese kshtu mund te quhet kjo krijesa) me kontrollonte canten dhe me merte lekt ne portofol pa me treguar gje. (ai puntonte dhe kishte vet rrogen e mire por nejse).

Diskutonim gjithmon sepse nuk pranoja g enjeshtrat e tij sidomos qe te dilte naten dhe te pinte al kol. Ikim ne shqiperi, kisha ciklin me vonese nje jave. Isha ne an kth mos valle isha shtatzen, Ai ishte shume i lumtur, me perkedhelte barkun dhe vendosi dhe emrin e bebit. Fshehurazi i tregon familjes dhe ata i thon qe nuk duhet te bente femije me mua dmth duhet te ab or toja.

Akoma nuk e kisha ber testin dhe ai me thot qe duhet te ab o r toj me cdo kusht. Per fatin e mire nuk isha sht atzen. Ne drek ajo krijesa e vecante (mami atij) me thot qe une duhet te haja supen dhe i them qe nuk me shkonte dhe ja dhash te fejuarit, ajo shkon shpejt te ai dhe i mer pjaten nga duart dhe e derdh… Sa cu di, mua me ofroi supen ndersa djalin nuk e la ta hante. Cfar kishte ne supe????”

Më tej vajza ka treguar se u kthyen në Itali dhe i fejuari i saj vazhdonte ta mas htronte d he se shumë herë i kishte lexuar edhe mesazhe me vajza të tjera. Më pas ajo tregon se ata u nda në dhe ai u fejua me një vajzë tjetër. Ajo rrëfen historinë e saj të tri shtë: Kthehemi ne Itali dhe gjithmon ai me genjeshtra, dilte naten me shoket dhe fikte tel, u kthente ne shtepi i acaruar me mua, i lexoja sms me vajzat e tjera… Nda hemi, me kerko falje dhe rikthehemi perseri sebashku. Perseriten te njejtat gjera dhe nuk pranoj me te rrij me te, kete her nuk e fal. Dashuria nuk na len larg dhe vazhdojm l idhjen fs hehurazi, cdo gje perfekte. Ishim nje cift normal, nje cift i lumtur.

Per vitin e ri ai iken ne shqiperi dhe prinderit e de tyrojn te fejohet. Nuk me tregon gje vetem se kur u takuam me perqafoi dhe filloi te qante… mendova mbase nga madhi… vazdhon lidh ja jone…transferohem per pune, lidhja ishte si me pare, ai gjithmon person i da shuruar, me shkruante sa me donte dhe shkruante per cdo momentin tane te lumtur. Vetem se kur benim videokiamata ai i kishte syt gjithmon me lot. Erdhi vera ai ben festen e fejeses dhe me bllo kon ne whatsapp. Disa persona me tregojn qe eshte fejuar dhe une nuk i tregova askujt qe ai kishte vazhduar te me shkruante. Naten me zhb.lloko dhe me shkruan qe me do dhe do me doje deri ne v de kje, diten me blloko, por ne disa momente me zhblloko she shiko publikimet e mija ne whatsapp.

Publikimet e tij ne facebook kan te bejm me li dhjen tone, si kenget, vendet ku iknim sebashku dhe ne foto me te fejuaren vesh gjithmon bluzet qe i kam dhuruar une. E fejuara i thot tjereve qe ka fr ik nga une se mos rikthehem dhe ndahen. Mbase “bebi” i ka then qe eshte akoma i das uruar ose mbase ajo ka kuptuar dicka, nuk e di. Gjithsesi une nuk kam ndermend te rrij me ato krijesat ne shtepi. Jam e lumtur qe ky “bebi” shkat.e rroi lumturin e tij per krijesat e vecanta qe i permban familja dhe jam e lumtur qe nuk kam te bej fare me mon.st rat. Mundet familja te shkaterroj lumturine e djalit?!”