Zbulohen detaje nga jeta e Klintonit. Ishte djalë punëtor. I ati i dha fund jetës para disa vitesh, që atëherë ai…

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me të kaluarën e 26-vjeçarit Klinton Pira nga Dibra, i cili pasditen e sotme v r a u partneren e tij nga Gana dhe më pas u hodh nga lartësia e pallatit dhe si pasojë ndë rroi jetë në vend. 31-vjeçarja Jaësackie Jaboah ndë rroi jetë rrugës për në spital. Burime për JOQ Albania bëjnë me dije se Kliton Pira kishte 4-5 vite (Për numrin e saktë të viteve se kur ka ndodhur ngjarja, ka një paqartësi nga mesazhet e derguara, por ne po i raportojmë ashtu siç na kanë ardhur) që jetonte në Angli.

Fillimisht ai kishte kaluar me kamion në mënyrë të paligjshme, ndërsa kishte bërë lidhje martesore me shtetasen Jaësackie Jaboah, me të cilën kishte bërë edhe një fëmijë. Po ashtu, sipas burimeve, sapo Klintoni kishte mbërritur në Angli në atë kohë kishte hu mbur edhe të atin, i cili u gjet i v ar ë në një pemë në Bilisht në rrethana ende të panjohura. Një burim tha për JOQ se Klintoni kishte katër javë që ishte kthyer nga Anglia dhe kishte kaluar totalisht në de pr es ion, çka dy shohet të jetë edhe shkaku i ngjarjes së rë ndë të ditës së sotme. Gjithashtu, sipas një burimi tjetër ai ka kal uar shumë vë shtirësi në jetë dhe ka qenë një djalë punëtor.

Mesazhi Nr 1:

Klinton Pira baba iu gjet i v a r ne pem n Bilisht para 4-5 vjetesh. Ky ne at koh ishte kan ne angli e atje ishte martu me ket gruan e kishin ba fmi bashk. I ka tri kater jav qe esht kthy nga anglia, kish kalu n dep re sion totalisht, e tash bani ketr qe bani. mjera nane.Mesazhi nr.2:

Me ra shume keq per Klintonin se e kemi patriot dhe shume vuajtje ka pas, dhe babai tij v ari vete n para 2 3 vitesh dhe ka pash shume veshti resi ne jet me vjen keq per te se ka qene shume djal puntor.